O nas

TIMBER PL – Konstrukcje Drewniane

Jesteśmy nowoczesną, stabilną i dynamicznie rozwijającą się firmą. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w budownictwie, obróbce drewna, produkcji wiązarów dachowych i pozostałych prefabrykowanych, drewnianych elementów konstrukcyjnych. Wieloletnie doświadczenie to znaczy ponad 20 lat wspólnej pracy w zakładach prefabrykacji wiązarów dachowych na wyspach brytyjskich (Irlandia i Wielka Brytania), gdzie pracowaliśmy w budowaniu, rozwoju i codziennej pracy zakładów produkcji wiązarów i domów szkieletowych.

Produkujemy prefabrykowane konstrukcje dachowe i szkieletowe z litego drewna łączonego płytkami kolczastymi. Jesteśmy autoryzowanym producentem konstrukcji w systemie MiTek. Licencja, autoryzacja i materiały (płytki kolczaste) dostarczane przez firmę MiTek Industries Polska pozwala spełniać Naszym konstrukcjom najwyższe standardy jakościowe i wszystkie wymogi konstrukcyjne.

Oferujemy Wam cały – kompleksowy zakres usług związanych z Waszym dachem!

Zaczynamy od projektowania, doradztwa i pełnego wsparcia odnośnie do Waszego dachu.

Następnie produkujemy -> dostarczamy -> montujemy konstrukcje na budowie.

Posiadamy własny dział konstrukcyjny, gdzie zespół konstruktorów – absolwentów wydziałów Budownictwa Politechniki Wrocławskiej i Krakowskiej, którzy posiadają stosowne uprawnienia do projektowania bez ograniczeń – zajmie się Twoim projektem od A do Z, rozwiąże niejeden problem i wesprze Wasz projekt do końca.

W Naszym zakładzie produkcyjnym pod Wrocławiem (Gmina Kobierzyce) produkujemy prefabrykowane konstrukcje drewniane:

– wiązary dachowe

– prefabrykowane ściany szczytowe

– ściany szkieletowe

– domy szkieletowe

– belki stropowe POSI-JOIST

Wszystkie konstrukcje wykonujemy w oparciu o technologie i licencje największego na świecie dostawcy rozwiązań prefabrykacji – firmy MiTek.

Jedynie z certyfikowanych materiałów najwyższej jakości. Opieramy się na sprawdzonych i pewnych dostawcach, którzy dbają, aby wytwarzane produkty spełniały wszystkie normy. Wykaz dostawców przedstawiamy w zakładce technologia. Głównymi materiałami używanymi w naszym zakładzie są:

Drewno C24 – konstrukcyjne, certyfikowane, suszone, fazowane drewno, z którego wytwarzamy wiązary dachowe

– Płytki kolczaste firmy MiTek

– okucia ciesielskie firmy SIMPSON

– i wiele innych

Na tej stronie znajdziesz pełne wsparcie i odpowiedzi odnośnie do Twojej konstrukcji dachowej.

Po kontakcie z Nami otrzymasz wycenę wykonania swojej konstrukcji!

DODATKOWO!

Nasz zakład produkcyjny znajduję się tuż pod Wrocławiem! (ok. 10 km od Wrocławia w kierunku Kłodzko, DK8).

Dokładnie w Wierzbicach, gmina Kobierzyce 55-040.

Dostarczamy konstrukcje na terenie całej Polski południowo-zachodniej (do odległości ok. 150 km od Wrocławia)

JESTEŚMY BLIKO CIEBIE!

ZAPRASZAMY

TIMBER PL

KRÓTKA HISTORIA FIRMY:

Nasza wspólna historia z wiązarami dachowymi zaczęła się już w 2000 r. Od tamtej pory jeden z założycieli firmy TIMBER PL p. z o.o. wyjechał na wyspy brytyjskie – do Irlandii i od początku zaczął pracować w zakładzie prefabrykacji wiązarów dachowych. Był to jeden z przełomowych punktów w drodze do rozpoczęcia działania firmy TIMBER PL.

Wiele lat spędzonych w zakładzie w Irlandii, różne zmiany w funkcjonowaniu zakładu, rozwój, rozbudowa, zakupy nowych maszyn, nowe i większe realizację pozwoliły zdobyć ogromne doświadczenie, które na dzień dzisiejszy jest wykorzystywane w zakładzie i firmie TIMBER PL.

W międzyczasie, miałem okazję od 2004 r. dość często wyjeżdżać do Irlandii w ramach przerw wakacyjnych i ferii, gdzie większość czasu udawało mi się spędzać na pracy i pomocy w zakładzie. Przy tej okazji mogłem od samego początku poznać tajniki produkcji wiązarów, obchodzenia się i przetwarzania drewna. A także już wtedy mogłem porównywać konstrukcje drewniane dachów budowanych w Irlandii i w Polsce.

Kolejnym przełomowym punktem  w drodze do działania TIMBER PL, była możliwość wejścia we współpracę w jednym  z zakładów spółki Harmony Timber Solutions Ltd. W Wielkiej Brytanii (okolice Londynu). Ten zakład zajmował się produkcją gotowych elementów konstrukcyjnych budynków oraz wiązarów dachowych. Jerzy Laskowski rozpoczął tutaj swoją pracę już w 2011 roku, w momencie otwarcia zakładu. Natomiast mi udało się dojechać i rozpocząć działania w Wielkiej Brytanii w 2013 roku, w momencie ukończenia studiów na Politechnice Wrocławskiej.

Z wieloma sukcesami kontynuowaliśmy prowadzenie firmy na Wyspach. W momencie znacznego rozwoju firmy na Wyspach, obydwoje wraz ze wspólnikiem z Irlandii zdecydowaliśmy o moim powrocie do Polski, aby móc rozeznać rynek, poznać warunki i rozpisać możliwości uruchomienia produkcji zakładu wiązarów w Polsce.

Był to moment, kiedy po powrocie rozpocząłem studiowanie II kierunku studiów na Politechnice Wrocławskiej – stopień Magisterski Mechaniki i Budowy Maszyn (Wydział Mechaniczny). W międzyczasie udało mi się rozpocząć pracę w branży mechanicznej, którą kontynuowałem przez kilka lat. Pozostanie w Polsce i ciągłe zainteresowanie tematami z branży budowlanej, pozwoliło mi dość mocno zgłębić wiedzę odnośnie zapotrzebowania Polskiego rynku oraz możliwości rozpoczęcia produkcji wiązarów dachowych i domów szkieletowych.

Finalna decyzja o rozpoczęciu działania firmy TIMBER PL sp. z o.o. było pierwsze otrzymane zamówienie od klienta, który otrzymał ofertę „w międzyczasie”. Dzięki temu zamówieniu udało się zrealizować pierwsze zlecenie na terenie Polski, a ciekawostką jest to, że zlecenie to zrealizowaliśmy w szybkim czasie ok. 21 dni. A dodatkowo, dachy w całości przyjechały z Irlandii!

W ten sposób przeszliśmy do finalnych działań związanych z rozpoczęciem działalności TIMBER PL na terenie Polski.

Udało Nam się zorganizować wszystkie niezbędne maszyny oraz znaleźć miejsce do ich instalacji i produkcji wiązarów. Większość prac udało się Nam wykonać samemu, we dwójkę.

W ten sposób doszliśmy do uruchomienia zakładu produkcji wiązarów dachowych i realizacji pierwszej konstrukcji dachu!